Mobilde eticaretin önemi

Mobilde eticaretin önemi

Mobilde Eticaretin Önemi

Mobilde eticaretin önemi oldukça fazladır. Akıllı cep telefonları hayatımızın vazgeçilmezi olalı bir kaç yıl oldu. Gelişen cep teknolojileri anında raflarda yerini alırken satın alınan her akıllı telefon ile birlikte binlerce marka ve milyonlarca üründe cebimize girer oldu.

E-Ticaret firmaları sitelerini insanların cebindeki telefona indirgemek için bir biri ile yarışıyor. Bunu mobil uygulama yaptırarak gerçekleştirmektedirler. Bugün bir çok e-ticaret mobil uygulaması masaüsütü versiyonuna nazaran çok daha fazla kullanılmaktadır.

Mobilde eticaretin önemi
Akıllı cep telefonları hayatımızın vazgeçilmezi olalı bir kaç yıl oldu. Gelişen cep teknolojileri anında raflarda yerini alırken satın alınan her akıllı telefon ile birlikte binlerce marka ve milyonlarca üründe cebimize girer oldu.

İnternet üzerinden sağlanan hizmet sayısı ve kalitesi son yıllarda giderek artarken, en hızlı gelişen kanallardan birini e-ticaret oluşturuyor. Akıllı telefon ve tablet uygulamalarının yanında mobil sitelerle her an her yerden kolay ve güvenli alışveriş yapabilmek mümkün olabiliyor. Mobil e-ticaret genellikle kullanıcıların o anda satın almak istedikleri ürünlerden oluşuyor.

Mobil uygulamalar android mobil uygulama, ios mobil uygulama ve windows mobil uygulama olmak üzere 3 farklı projede hazırlanmaktadır. Günümüzde en çok tercih edilen ve indirilen uygulamalar ise android ve ios tabanlı cihazlardır.

Akıllı cihazların kullanım oranları gün geçtikçe artıyor ve bu telefonlar sayesinde geçmişte bilgisayarlarla gerçekleştirilen alışveriş ve ödeme işlemlerinin büyük bir kısmı, kullanımı rahat ve güvenli mobil uygulamalar üzerinden gerçekleştiriliyor.

Mobilde eticaretin önemi yaygınlaşıyor.

Mobilde eticaretin önemi oldukça fazladır. Özellikle google son algoritmalarına göre nerdeyse mobil uyumlu olmayan sitelerin tamamı geriledi. Artık zorunlu olarak mobil uyumlu web sitesi responsive olması ve sitenin mobil hızı için optimize edilip AMP destekli olması çok önemli. İnternetten kısa bir araştırma ile daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Mobil uyumlu web sitesi yaptıran firmalar daha çok kazanıyor. Özellikle e-ticaret sitesi olan kişilerin mutlaka bir mobil uyumlu web sitesi olması gerekir. Daha şu ana kadar AMP destekli bir alışveriş sitesi daha gündemde yok fakat Türkiye’de ilk ve tek amp destekli alışveriş sitesi platformuna yakın bir dönemde sahip olacağız. Özel olarak kodlanan ve tamamen google hız test raporlarında %95 üzerinde popülerlik alan yazılımlarımız tamamen profesyonel olarak kodlanıyor. Özel bir tasarım ve kodlama ile tamamen sıfırdan kodlanmıştır. Üstelik eticaret sitesi sahibi olmak tamamen ücretsiz sadece hosting ve domain ücreti ödeyerek amp destekli eticaret sistemi sahibi olabilirsiniz. Bazı opsiyonlar ücretli olacaktır fakat standart kullanımlar ücretsiz olacaktır.