White Hat SEO Nedir?

White Hat SEO Nedir?

White Hat Seo Nedir?

White Hat SEO Nedir?
White Hat Seo Nedir?
Seo çalışmalarında etik olan ve etik olmayan davranışlar vardır. Etik ve yasal olarak bilinen seo çalışmalarına white hat  yani beyaz şapka seo ismi verilmektedir.

Seo çalışmalarında etik olan ve etik olmayan davranışlar vardır. Etik ve yasal olarak bilinen seo çalışmalarına White Hat Seo  yani beyaz şapka seo ismi verilmektedir.

Black Hat Seo Nedir?

Etik olmayan seo çalışmalarına Black Hat Seo (siyah şapka) ismi verilmektedir. Black hat seo arama motorlarını ve ziyaretçileri aldatmaya yönelik etik olmayan spam çalışmaları içerir. Kısa süreli yükselme gösterse de google nezlinde zamanla spam filtresine girere veritabandan çıkmasına sebep olmaktadır. Örnek olarak anahtar kelime tags çöplüğü olmuş siteler verilebilir.

Kalıcı seo çalışmaları için White Hat Seo çalışması yapmalısınız. White Hat Seo çalışmasına bir örnek olarak yorum backlink alabilirsiniz. Yada Forumlarda tanıtım yapablirsiniz tabiki her konu başlığınız ve içeriğiniz farklı olmalı. Seo çalışmalarında hiçbir bilgi birikimine sahip değilseniz ve bir  Seo Ajansı ihtiyacınız var ise Ankara Seo Ajansı olarak bizlere ulaşabilir gerekli teknik destek ve hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Siyah Şapka çalışması yaparak googleyi kandırmaya yanıltmaya yönelik işlem yapan siteler şu makalede anlattığımız gibi ; Google Spam Filtre Cezası alma olasılığı yüksek sitelerdir. Google’de filtre spam alan siteler malesef tekrar indekslenmesi ve içeriklerini google’de tekrar faaliyete getirmesi hem maliyetli hemde bayağı zaman isteyen bir iştir. Ve kesinlikle %100 filtreden çıkabileceğinizin garantisini kimse veremez. Tamamen şansınıza bağlı bir olaydır. Birazda kaliteli içerik paylaşarak tekrar çıkmayı deneyebilirsiniz.

Peki Doğal Yollardan Yani White Hat SEO kullanarak nasıl yükselebilirim ki? illa hile yapmadan bu google’de yükselemiyorum diyorsanız yanılıyorsunuz aslında tam tersi sadece sabır , emek ve tecrübe gerisi hikaye bu siteyi bizde açalı daha yeni oldu şu anda sıralamalarda yokuz bile hiç umrumda bile değil ben yazdım mı yazdım elbet birgün sıralamaya gireceğim. İster 3 ay sonra ister 6 ay sonra ama kendi içimden gelerek sağdan soldan alıntı yapmadan tamamen okuyup anlayıp özet geçtiğim bir sistemde kimse kopya içerik diyemez. O yüzden google nin indeksleyip zamanla bir popülerlik puanı verip makalemi öne çıkartmasını büyük bir keyif ile izleyeceğim.

White Hat SEO İçin Tanıtım Makaleleri Alabilirsiniz.

Tanıtım makaleleri ile eğer kendiniz yazamıyor beceremiyorum yada vaktim yok diyorsanız bu işi gerçekten para ile yazan kaliteli mecralar var. Biz SEO Ajansı olarak sizlere bu konuda destek sağlıyoruz. Çalıştığımız kaliteli ajanslar var ve bu ajanslardan kaliteli içeriğe göre fiyat ödeyerek makale alabiliyoruz. Adamlar bu işi biliyor becerisi olmayan kişiler bu tip siteleri tercih edebilir. Ne demişler ekmeği ekmekçiye verecen 🙂 yanlış mıyım ? ama tutupda ben bu işi biliyorum diyip de çoluk çocuğa verirsen vay haline hiç çıkamazsın işin içinden verdiğin paraya mı yanarsın yoksa o paralar ile başarabileceğin başarının kaçtığına mı seçim sizin Ankara SEO Ajansı olarak her zaman sizlere destek vermeye hazırız.

#whiteseo #blackseo #backlink #seo