Google Filtre Cezadan kurtulma yolları

Google Filtre Cezadan kurtulma yolları

Google Filtre Cezadan kurtulma yolları

Google filtre cezadan kurtulma yolları nelerdir? Google yeni açılan siteler için aşırı hatalı siteleri filtreye alarak google sonuçlarından link yapılarını yavaş yavaş çıkartır ve siler. Filtreye girmesi ile birlikte google’den kazandığınız başarılı olduğunuz sıralamalardan düşer ve yavaş yavaş indeks den silinirsiniz. Siteniz filtreye girdi ise eğer google nezlinde güvenini yitirmiş kaybetmiştir. Kendinizi çok akıllı zannedip google yi kandırmaya çalıştınız ve sonuç olarak google sizden zeki çıktı ise vay halinize …. Asıl şimdi ders zamanı şimdi bugüne kadar girdiğiniz tüm arşivinizi çöpe attınız. Google filtre cezadan kurtulma yolları Sıfırdan başlamalısınız nasıl mı?

Web Sitem Google Cezası Aldı Filtreye Girdi Nasıl Filtreden Çıkarım

Filtre’nin diğer bir adı Sandbox ‘tur. Birkaç yöntem mevcuttur. Diğer alternatif yöntemleri internetten arayabilirsiniz. Google üzerinde güveni tekrar kazanmalısınız. Peki nasıl? Öncelikle Link alımı yapmalısınız. Nasıl yani? örneğin seo alanında bir web siteniz var ve filtreye girdiniz oteritesi yüksek SEO sitelerinden backlink alımı yapın örneğin yorum backlink kasın bol bol yada link değişimi yapın yada forum, blog’lara yorum atın.  Bir diğer yöntem ise güvenlik sertifikası yani SSL yoksa sitenizde SSL alıp sitenizi daha güvenli hale getirmek. Sitelerin güvenliğini sağlamak kullanıcıların güvenliğini sağladığını görmek sitenin google nezlinde daha güvenli hale gelmesini sağlar.

İndex almayan sitelerinizi google webmasters’den takip edip kaldırın. Spam uyarısı varsa kontrol edin spam’a sebep olan linkleri kaldırın. Gerekirse tüm veritabanınızdaki kopya içeriği kaldırın spam’a sebep olan her ne ise son dönemde yaptığınız şeylerin hepsini kaldırın. Ve sürekli özgün makale girin 1 aya kalmaz zamanla siteniz düzelecektir. Eğer siteniz filtreden çıkmıyor ise Ankara Seo Ajansı olarak bizden yardım talep edebilirsiniz. Google Filtreden çıkma yollarını sizlere anlatmaya çalıştık. Öncelikle yukarıda’da bahsettiğimiz üzere öncelikle filtreden çıkabilmek için zararlı tüm linkleri kaldırmalı ve sürekli günde 3-4 adet özgün makale paylaşmalı kesinlikle kopya içerik paylaşmamalısınız. Sniper tarzı kelime ile oynayan makaleleri google fark eder. Zaten bu tip saçma sapan şeylere gerek yok neden mi? kendi içinizden geldiği gibi özgün bir şekilde yazın internetten birkaç döküman inceleyin hafızanıza yerleştirin bir çözümleme yapın ve bir özet çıkartın. Konulardan anladığınız başlıklardan acaba ne arasam bu istediğimi bulurum diyin ve o başlığı girin daha sonra o başlık ile ilgili cümleler türeterek kendi kendinize soru sorun ve cevaplayın tıpkı şu an benim yaptığım gibi.

Google ‘yi kandıramazsınız oldu ki kandırdınız illaki birgün yakalanırsınız. Tıpkı bir hırsız gibi hırsız nasıl 1 yakalanmaz 2 yakalanmaz hop 3 de cezaevini boylar google’de aynen onu yapıyor 1-2 kopya içerik ile öne kısa süreli çıktın bir bakmışsın google seni çoktan yakalamış ve bir bakmışsın spam cezası almışsın hopppala hadi belki 3-5 değilde 10.000 e yakın makalen olsa vallahi kafayı yersin mazalah. Allah kimsenin başına vermesin bu makalemizde ne öğrendik? Hırsızlık yapmayacağız. Başkalarının makalelerini çalmayacağız. Ama özet verebilirsiniz. İzleyin dinleyin ve daha sonra özet geçin. İşte bu sizi başarıya götüren tek adım olacaktır.