Ucuz web sitesi

Ucuz web sitesi yaptırmak

Ucuz Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Ucuz web sitesi nasıl yapılır? sorusu en çok internette aranan popüler kelimeler arasında yer almaktadır. Baktığımızda insanlar para harcamadan ucuz bir web sitesi nasıl yapılır? , nasıl bedava web sitesi yaptırabilirim, bedava site nasıl kurulur? gibi cümleler ile internet üzerinen geniş bir arama hacmi yaparak ihtiyaçları doğrultusunda kendi şahsı için ya da firması için bir web sitesi kurma peşindedir.

Ucuz web sitesi
Ucuz web sitesi

Ucuz web sitesi ne anlama gelir?

Ucuz web sitesi para ödemeden yada yüksek mevlalar ödemeden kısa yoldan uygun fiyatlarla web sitesi kurabilmektir. Peki nasıl ucuz web sitesi kurabilirim? çok basit wix.com ya da wordpress.com tarzı siteler üzerinden kendinize blog açabilirsiniz. Bunlar ücretsiz servislerdir fakat bazı özellikleri premium yani paralıdır. Peki ücretsiz kullandıktan sonra bazı özellikleri açabilmeniz için premium ödemeniz gerekiyor ya peki o istediğiniz eklenti normal bir web sitesi kurmaktan daha pahalıya gelir desem inanır mıydınız? her bedava işin arkasında mutlaka bir şey çıkar değerli okurlarım. Bugün siteniz basittir. Yarın profesyonel yapmak istersiniz eee para harcamadan olmaz bu sefer tasarım yapacaksınız koyamıyacaksınız içerik eski sitede kalmış olacak peki ya bu zamana kadar harcadığınız emek bunları çöpe mi atacaksınız? işte bu konuda sizlere şu öğütü vermek isterim;

 

 

Bedava web sitesi yapmak
Ucuz web sitesi en uygun fiyatlarla nasıl yapılır

 

” Bedava Siteler Sadece Paravan Blog olarak kullanmak ve Google Sırlamalarında Yükselmek için idealdir. Gün gelir bütün emeğini çöpe atmak istemiyor isen küçük çaplı bir para harcayıp en azından emeğini çöpe atma “

Öğütünü sizlere vermek isterim değerli okurlarım. Peki bu cümleden ne anladım? Örneğin organik ürünler ile alakalı bir web sitesi yapıyoruz diyelim ve ismini organikurunsatinal com yaptık diyelim şimdi ne ödedik? 50-60 TL isim bedeli ödedik iyimi yaptık bence harika yaptık ileride yapacağımız bir proje için kendimize ait bir alan adı aldık peki şimdi ne yapacağız alaystr yada turhost tarzı sitelerden bir hosting paketi alacağız peki ne kadar? ortalama 80-100 tl arası 10 gb alanlı sınırsız trafikli bir alan alabilirsiniz.

Peki şimdi ne yapacağız? aldığımız domaini hosting firmasına ns1. ns2. gibi olan dns adreslerini yönlendirdikten sonra ortalama 24 saat sürebilir yönlenmesi bilginiz olsun. Geriye tasarımımızı koymaya geldi ftp filezilla programı pc’mize yükledik wordpress indir google ‘ye yazdık ve gelen siteden wordpress son versiyonunu indirdik ftp ye upload ettik ve kurulumu çalıştırdık. Aldığımız hosting ‘e giriş yapıp mysql bölümüne geldik ve bir database veritaban oluşturduk. Daha sonra kullanıcı oluşturduk. WordPress kurmak için artık hazırız. Web sitemize giriş yaparak artık bize sorduğu adımları tek tek dolduracağız veritaban ismi, kullanıcı adı , şifresi vs giriş yaptıktan sonra web sitemiz hazır peki şimdi ne yapacağız? kendimize bedava temalardan tema seçebiliriz ve bizi yönlendirdiği şekilde editleyebilriz. Daha sonra kurduğumuz tasarım içerisine makaleler ekleyerek google’de yükselebiliriz.

Peki WordPress Kurmayı bilmiyorum nasıl öğrenebilirim?

WordPress kurması basit  fakat yönetmesi zahmet isteyen ve ilgi isteyen bir yazılımdır. Neredeyse abartmıyorum 2 günde bir güncelleme gelir yani sürekli aktif olmalısınız. Açık kaynak bir yazılım olduğundan hackerlerin ilgi odağıdır. En çok açık tesbit edip saldırdığı yazılımlardan birisidir. O yüzden bizler şahsi siteleriniz için belki tercih edebilirsiniz fakat kurumsal siteleriniz için mutlaka açık kaynak kodlu olmayan tamamen yazılım firmaya ait olan sistemleri tercih etmenizi öneririz. Bu hususta Ankara web tasarım firması olarak Nanomedya Reklam Ajansını tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. İletişim bölümünden bizlerle iletişime geçerek en kısa sürede ucuz web sitesi yaptırmak için paketlerimizi inceleyebilirsiniz.