Seo Kriterleri

Google Seo Kriterleri

SEO KRİTERLERİ NELERDİR?

Seo Kriterleri arasında en önemli faktörlerden birisi de h1,h2,h3,h4,h5,h6 kriterleri’dir. Bir önceki makalemizde Makalelerin önemi başlıklı yazımızda belirtmiştik. H kriterleri google’nin ilk gördüğü kriterlerden birisidir.

Örnek verecek olursak eğer; <h1 title=”Ankara Seo Firmaları”>Ankara SEO Firmaları </h1>

olarak makale başlıklarına verirseniz google hem başlığı görecek hem de title ‘sine verdiğimiz yazı ile dahada güçlü bir hale getirmiş oluyoruz.

Sıralama faktöründe google’nin önemli olarak kabul ettiği h1, h2 ve h3 başlıklarıdır. Bu 3 başlık en önemli makalelerinizde ve web sitenizdeki ön sayfanızda dikkat etmeniz gereken kriterler arasında yer almaktadır.

Makalelerinizi yazarken başlık attığınızda h kriterlerine uyduğunuzda google makale başlıklarını ve önemini daha iyi anlamaktadır, Böylece daha kolay indekslemektedir.

SEO KRİTERLERİ ARASINDA İÇ SEO ÇOK ÖNEMLİDİR

İç Seo Nedir? 

Öncelikle iç seo makaleler arası yada web sitemizin içeriğine göre ürünler, resimler vs ne ile alakalı ise birbirlerine verdiğimiz geri bağlantılardır.Makalelere geri bağlantı verirken üstünü bold yani kalın olarak belirlemeniz gerekmektedir. İki makale arası mutlaka bir bağlantı köprü kurmalısınız. Burda dikkat edeceğiniz husus bir makale içerisinde maksimum 3 adet link verebilirsiniz. Daha fazla link vermek sitenizi spam’a sokabilir.

Dış Seo Nedir?

Dış seo ise google’de popüler olan web sitelerinden aldığınız linklerdir. Örneğin mynet , haber7 gibi siteleri ele alalım. Bu siteler oldukça popüler ve bol ziyaretçi kitlesine sahip olan sitelerdir. Bu sitelerden alacağınız her kaliteli link dış seo için çok önemlidir. Dış seo ile alılan linklere Backlink ismini veriyoruz. Google’nin en çok sevdiği kriterlerden birisi backlinkdir. Google aramalarında üst sıralarda yer almak için günde 3-4 adet kaliteli sitelerden backlink almayı devam ettirin 1 ay sonunda göreceksiniz ki istediğiniz kelimelerde google sıralamalarında yükseldiğinizi göreceksiniz ve rakiplerinizi geride bırakacaksınız.