SEO İçin Gerekli Olan 10 WordPress Eklentisi

SEO İçin Gerekli Olan 10 Wordpress Eklentisi

SEO İçin Gerekli Olan 10 WordPress Eklentisi

“Arama motoru optimizasyonu” olan sevgili SEO, günümüzün her anında, her internet erişiminde, her kelime ve karakter kodlamalarında öne çıkan, ilk sırada yer alan bir kodlama biçimidir. Dijital teknolojiler ve e-ticaret sistemleri üzerine yazılımlar, algoritmalar geliştiren ve bir ortamda iki kişi konuşurken üçüncüsünün artık SEO olduğu bir dijital çağda yaşıyoruz.

Platformların organik takipçi trafiğini artırmak, e-ticaret sistemlerini geliştirmek üzerine yazma ve konuşma tekniklerinin algoritmik dizilimler üzerinde internet teknolojilerine uyarlanması neticesiyle, kişiler dünya üzerinde herkese ve her yere erişebilir olabiliyor. Peki SEO için gerekli WordPress eklentileri nelerdir?

En İdeal WordPress Eklentileri

Google güncellemelerinden çok etkilenmeyen WordPress için SEO uyumu sağlayan 10 eklenti bulunuyor. Bunlar;

  • All in One SEO Pack

All in One SEO Pack

Linkinden erişim sağlayabileceğiniz SEO eklentisi, denenmesi gereken eklentiler arasındadır.

En çok indirilen WordPress eklentileri arasında yer alıyor. Hatta uygulanan WordPress SEO eklentisi olarak en çok kullanılan, indirilen uygulamaların ilk sırasında bulunuyor. Ayarlanabilir özellikleri ile Türkçe bloglar arasında da kaliteli içerikler sunabilen bir eklentidir.

  • WordPress SEO by YOAST

Yoast SEO

Linkinden indirilebilen YOAST eklentisi, en kaliteli eklentiler arasındadır. Ana kategorileri başarıyla tamamlayacak, bütünsel ve tek başına olağanüstü kaliteli sunumlar yapabile bir eklentidir.

  • SEO Friendly İmages

Görsel hit artırma formüllerinden biridir. SEO dostu görsel oluşturmada etkili ve organik trafiği artırmaya yarayan bir WordPress eklentisidir. Başlık ve alt etiket yordamıyla görsel tanımlandırma sağlayan bir uygulamadır. Otomatik ayarlama modülü ile alt etiketiyle SEO uyumu sağlayan başarılı bir eklentidir.

Etiket yazmaya gerek kalmasan, sık ve en çok kullanılan kelimelerden otomatik olarak erişim formülü sağlıyor.

  • W3 Total Cache

Performans artırımı da sağlayan SEO, önbellek eklentisi olarak WordPress Total Cache ile muazzam çalışma ve uyum sağlıyor. Önbellek işlemlerinin pek çoğunu aynı anda yapabilen, CSS, JS ve HTML dosya boyutlarını küçülterek web sitesinin hızlandırılmasında etkili olan bir eklentidir. Üstelik yüklenme hızını da artırır.

  • WP Smush.it

Görsel kaliteden ödün vermeden ve fakat resim boyutlarını küçülterek, hızlı erişim formülünü kullanabilirsiniz. Bu eklenti sayesinde görsellerin daha az yer kaplamasını sağlayabilir, kolay kullanım sağlayarak sitenizde daha akışkan ve hızlı bir sirkülasyon sağlayabilirsiniz. Eklentinin kullanımı son derece basittir. Indirme ve yükleme işlemi ardından sadece smush.it sekmesini kullanarak, görsel boyutlarından anında tasarruf sağlayabilirsiniz.

  • WordPress Benzer Yazılar (YARPP)

Bu eklenti, WordPress SEO uyumu için gereklilik gösterir. Kullanıcılara benzer konuların önerilmesi için alt kısımda sunulan içeriklerdir. YARPP eklentisi ile e-ticaret faaliyeti gösteren siteler, kullanıcıların alışverişlerine göre benzer ürünleri tavsiye etmekte ve makale okumalarında benzer yazıları önermektedir.

  • Google XML Sitemaps

Site haritası, kaliteli web tasarımında da oldukça etkili bir yöntem ve gerekliliktir. Her web sitesinin sitemap’i mutlaka olmalıdır. Google’ın bu eklentisi sayesinde, gerekli ayarlamalar yapılarak, tarayıcılarda ideal bir konum elde edilebilir.

  • Premium Seo Pack

Hit arttırma eklentilerinden biri olarak, özelleştirme özellikleri ve optimizasyon sağlayan önemli bir eklentidir. Snippet işlevselliği, 301 ve 401 düzenlemeleri sağlayan bir eklentidir. Ayrıca siteyi hızlandıran htaccess ve robot.txt harita özelliklerinin yönetilmesinde faydalıdır.

  • SEO By Squirrly Eklentisi

Içerik oluşturmada faydalı olan, makalelerde optimizasyon sağlayan, seo denetimleri sağlayan bir eklentidir. Renklerle çalışan eklenti YOAST ile birlikte kullanılır.

  • SEO Pressor Eklentisi

Hit artırmada etkili olan Pressor eklentisi, anahtar kelime analizinde oldukça başarılıdır. Uzun kuyruklu anahtar kelime dizilimleri bulmada, optimize etmede ve içeriğe senkronize etmeden etkili bir eklentidir.