İnstagram Beğeni

İnstagram Beğeni

İnstagram Beğeni

Sosyal medyayı kullanmak, günümüzde lüks ya da hobiden ziyade artık bir ihtiyaç haline gelmiştir. Çünkü birçok kişi hem sosyalleşmek hem de popüler kültüre ayak uydurmak amacı ile farklı sosyal medya hesaplarını kullanmaya başlamıştır. Bunların içinde en ilgi çekenlerden birisi ise Instagram adı verilen web sitesidir. Kişisel ya da kurumsal olarak hesap açma imkanı sunan web sitesi, bunun yanı sıra fotoğraf ve video paylaşımını da mümkün hale getirir. Instagram beğeni alınan bir yerdir. Yayınlanmış olan video ve fotoğraflar, diğer kullanıcılar tarafından beğenilebilir.

Instagram Beğeni Nasıl Yapılır?

Instagram üzerinden beğeni oluşturmak son derece basittir. Bu noktada şu yolu izlemek gerekir;

  • İlk olarak sahip olduğunuz Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız. Bunun için kullanıcı adı ve şifre kullanılmalıdır. Enter tuşuna bastıktan sonra artık online bir şekilde sayfanızda ya da başka kişilerinin hesaplarında gezinmeye başlayabilirsiniz.
  • Beğeni yapabilmek için mevcut sayfanın üzerine gelmelisiniz. Bu sayfa takip ettikleriniz arasında bulunuyorsa, takip edilen bölüm üzerinden sayfayı görüntülemeniz mümkündür. Bunun yanı sıra search yani arama kısmını da kullanabilirsiniz.
  • Bu hesaba erişim sonrasında yapılması gereken şey ise beğenilecek olan paylaşımın üzerine gelmektir.
  • Instagram beğenisi, iki kere tıklamak ile mümkündür. Yani fotoğraf veya videonun üzerine iki defa tıkladığınız zaman, o paylaşımı beğenmiş olursunuz.
  • Yapmış olduğunuz beğeni, içi dolu kırmızı bir kalp simgesi ile gösterilir.

Instagram Yorum Beğenme

Instagram beğeni sadece fotoğraf ya da video üzerinden değil, başka kişilerin yapmış olduğu yorumlar üzerinden de mümkündür. Buna göre yorum beğenmek için paylaşımın alt kısmında bulunan yorumlar yazılı girmeniz gerekir. Yorumlara tıkladığınız zaman, kimlerin görüş belirttiğini görmüş olursunuz. Bu kişilerin hemen yan kısmında ise boş bir kalp simgesinin olduğunu göreceksiniz. Beğenmek istediğiniz yorumun yanındaki kalbe bastığınız zaman, işlem başarılı bir şekilde tamamlanmış olacaktır. Instagram beğeni ile alakalı olarak satın alma işlemi de yapmak mümkündür. Beğeni hilesi adı verilen bu sistem sayesinde, beğenilerinizin sayısını arttırmanız çok basit bir biçimde gerçekleştirilebilir.