E Ticaret Yazılımı

E Ticaret Yazılımı

E Ticaret Yazılımı

E ticaret alışverişin sanal ortamlarda yapılmasıdır. E ticaret yapabilmek için site oluşturulması gerekmektedir. Bu sitenin oluşturulması için de e ticaret yazılımı önemli rol oynamaktadır. Bu yazılımı yapabilmek için de başvurulabilecek en doğru adres Nano Medya’dır. İlk olarak 2011 yılına kurulan şirketimiz web ve yazılım firmasıdır. Gelişen teknolojileri yakından takip eden ekibimiz önemli şirket için yazılım desteği sağlamaktadır.

E Ticaret Ne Anlama Gelmektedir?

Geleneksel ticaret yöntemi bir mağaza ya da dükkan açıp oradan satışların yürütülmesidir. Fakat bu yöntemin bazı sınırları bulunmaktadır. Örneğin açılan bu mağazalar yalnızca o şehirde yaşayan insanların ulaşımındadır. Daha fazla müşteriye nasıl ulaşabiliriz sorusunun cevabı ise e ticarettir. E ticaret şirketlerin ürünlerini internet aracılığıyla tüm ülkeye satılabilmesini sağlamaktadır. Bu da çok daha fazla müşteri anlamına gelmektedir.

E ticaret için gerekli olan en temel şey internet sitesinin varlığıdır. Bu internet sitesi hedef olarak belirlenmiş müşterilerin rahatça kullanabileceği şekilde tasarlanmalıdır. Sade ve yalın bir tasarıma sahip olması gereken bu siteler, gereksiz bilgilerle insanların kafasını karıştırmamalıdır.

E ticaret sitesinin kurulabilmesi için de e ticaret yazılımları devreye girmektedir. Bu yazılımlar pazarlanacak ürünlerin neler olduğuna ve şirketlerin gereksinimlerine göre farklılıklar gösterebilmektedir.

E Ticareti Modülleri

E ticaret için tasarlanacak internet sitesi için yazılıma ihtiyaç vardır. Şirketlerin istekleri doğrultusunda da yazılım modülleri belirlenmektedir. Genel olarak e ticareti sitesi için kullanılan modülerin bazıları şu şekildedir:

  • Filtreleme modülü,
  • Stok takip modülü,
  • Sipariş takip modülü,
  • Haber ve duyuru modülü,
  • Hediye çeki modülü,
  • Üye takip modülü,
  • Kargo takip modülü.

Seçilecek olan modüller belirlenirken firmanın ihtiyaçları göz önüne alınmalıdır. Bunun içinde e ticarete başlarken ilk yapılması gereken şey planlamadır. Hangi ürünlerin satılacağı ve potansiyel müşteri profilleri seçilecek modülleri de belirlemektedir.

Bu yazılımlar uzman kişiler tarafından hazırlanmalıdır. Yazılım şirketleri denilince de ilk gelen firmalardan bir tanesi Nano Medya’dır. Özgün yazılım ve kodlamaya sahip olmak isteyen kişiler e ticaret yazılım firması olan şirketimiz ile iletişime geçebilmektedir.